(+420) 775 360 463 (ČR)     (+20) 109 550 5403 (Egypt)

Praktické info

Praktické info

Zde Vám nabídneme pár rad a tipů jak strávit pěknou dovolenou v Egyptě, Hurghadě možná pro někoho trochu jinak.


Dovolenou není nutné vždy vybírat jen u cestovních kanceláří nebo ještě hůře u cestovních agentur, ty často pouze přeprodávají nabídky cestovních kanceláří. My Vám na našich stránkách nabízíme možnost zakoupení letenek, což můžete samozřejmě také sami. Následně Vám můžeme zprostředkovat bydlení nejlépe v apartmánu, případně i v domě, nebo i ve Vašem vybraném hotelu od CK. I to dokážete možná sami, je hned několik webů, které nabízí ubytování kdekoliv na světě. Věřte, že bez CK nebo CA Vás ubytování s letenkou vyjde mnohem levněji.

Možná by stálo za to zmínit rozdíl mezi dovolenou od CK a dovolenou, kterou dokážeme zařídit my. Vaši klasickou dovolenou s CK každý asi známe. Budeme tedy jmenovat hlavní rozdíl. Po příletu na letiště v Egyptě půjdete s davem, který skončí u stánku CK, Vy půjdete k okénku s názvem BANK (viz foto).

Zde si každý jednotlivec připraví přesně 25 USD na osobu, klidně i bez slova je podá úředníkovi a ten Vám do pasu nalepí vízum na 30 dní. CK má tato stejná víza většinou za 27 USD na místě, nebo ve smlouvě v ČR okolo 900 Kč. Poté co Vám nalepí toto vízum, přesouváte se pasem k pasové kontrole, před ní si vezmete příletovou kartičku, kterou vyplníte, velmi jednoduché. Tuto kartičku spolu s vízem a pasem si prohlédne úředník za okénkem u pasové kontroly a pošle Vás dále, kde nedaleko stojí další úředník a ten znovu kontroluje platné vízum. Následně si vyzvednete kufry a vycházíte ven z letiště, s CK jdete houfně k BUSu, který Vás pak rozváží po Vaší destinaci k hotelu, někdy to trvá i hodiny. S námi to bude jiné, bude na Vás čekat Taxi, případně jej můžete objednat i sami (na letišti je najdete jako v ČR)  a odveze Vás přímo do Vašeho apartmánu. Ten je ve většině případů ihned připraven k nastěhování, nemusíte čekat do 14:00 hod., tak jako v hotelech a nemusíte se povalovat mnoho hodin na recepci a poslední den se pakovat z pokoje brzy ráno.
 

Jediné, co se u zájezdu od CK může zdát dobré, je strava bez námahy. Z vlastní zkušenosti však vím dobře, že se to prakticky nedá jíst po delší dobu (stále se opakující rýže, hovězí, ryba, kuře) a je lepší jít do jakékoli restaurace a dát si za pár korun něco, co chcete. Pokud samozřejmě nebudete napoprvé vědět, můžeme doporučit. Pro příklad několik ukázek z restaurace Red Sea Pub. Pokud si myslíte, že se nedomluvíte nebo nedokážete přečíst jídelní lístek, i v Hurghadě máme českou resturaci Praha Cafe Hurghada (v centru), kde Vás obslouží česky a dáte si zde třeba svíčkovou nebo smažák.

 


 

 

 

 

 

 

 

Je nesrovnatelně lepší trávit dovolenou v luxusním, plně vybaveném apartmánu, než mrňavém pokojíku v hotelu. Možná i zjistíte, že je lepší dát pár liber za pláž, než denně v hotelu hledat volná lehátka na přeplněné pláži. A tak je to prakticky se vším. Bohužel si tohle všechno málokdo uvědomuje a přijde mu to dokonce normální, protože nic jiného v životě vlastně nepoznal.
Dále Vám samozřejmě nabízíme mnoho výletů, jak za krásami moře, pouště nebo památek. Můžete si dokonce projít i město pod dohledem místních, navštívit nákupní centrum Senzo nebo aquapark. Nemusíte mít obavu z toho vyjít z hotelu, tak jak Vás odrazují delegáti CK, kteří nabízí předražené výlety. Poznáte, že místní obyvatelé Vás i rádi uvidí a přivítají, kromě někdy až otravných obchodníků s čímkoliv, ale i v Hurghadě narazíte na množství obchodů, kde jsou ceny již pevné a Vy tak nemusíte s nikým smlouvat.

 


Až si Vaši dovolenou trochu jinak užijete až do konce, čeká Vás zpáteční cesta. Je totožná s příletem, taxi Vás vyzvedne u apartmánu a odveze k odletové hale. Zde projdete osobní kontrolou u vstupu, dostane po předložení pasu letenku a odletouvou kartu a jdete na pasovou kontrolu, kde kartu odeberou. Následuje poslední kontrola osobní, kde Vám odeberou nápoje. Pak se můžete procházet v Dutty free shopech před odletem.
 
V Egyptě je možné platit v Egyptských librách - pound (LE), eurech (EUR) nebo dolarech (USD), výměna je možná jak v bance, tak ve směnárně nebo v bankomatu, kde můžete i z karty Vaší banky vybrat peníze v LE. Pokud se ptáte jakou měnu z ČR vzít nejlépe, volil bych USD. Aktuálně se cena pohybuje 1 LE = 1,30 Kč.