(+420) 775 360 463 (ČR)     (+20) 109 550 5403 (Egypt)

Bezpečnost

Bezpečnost

BEZPEČNOST V TURISTICKÝCH LETOVISCÍCH


Předem se asi sluší podotknout to, že 100% jistotu bohužel mít nebudeme nikde. Každý z nás určitě registroval teroristické útoky v Německu, Francii, Belgii, Tunisu nebo Velké Británii, ale třeba i osobní útok u nás v restauraci v ČR. 


V Egyptě samotném bdí na bezpečnost silná armáda a policie. Ve městěch jsou pevné check-pointy, kde neustále hlídkují, každý hotel chrání minimálně jeden policista se střelnou zbraní, což chybělo například při útoku v Tunisu, kde stejně jako v řadě jiných zemí, je ochranka neozbrojená. Případný zásah by tak v Egyptě byl velmi rychlý. Hotelové pláže jsou oddělené a mají také ochranku. Což chybí hlavně na plážích v Evropě, kde mnohdy neprojde za celý Váš pobyt ani jeden policista. Samotná kriminalita v Egyptě je velmi nízká, běžné tak je, že nezamknete dům nebo auto.  


Po pádu letadla, které odlétalo s ruskými turisty ze Šarm aš-Šajchu, se velmi zpřísnila i opatření na letištích. První hlídky jsou už před tím, než se dostanete k blízkosti letiště. Bez platné letenky a pasu se vůbec nedostanete do letištní haly. Ihned po vstupu následují osobní i zavazadlové prohlídky. 


V turistických letoviscích jako Hurghada, Marsa Alam nebo Šarm aš-Šajch je o turisty postaráno. I v době egyptské revoluce v roce 2011 při svržení dlouholetého vládce Mubaraka nebyl v letoviscích zaznamenán žádný vážnější incident proti turistům. Samotné nepokoje v Káhiře, která je vzdálená cca 600 kilometrů, tak neměly na provoz resortů a dovolených vliv, krom výletů do hlavního města.

 

Egypt je silně závislý na turistickém ruchu, a proto se snaží postarat se i o Vaši bezpečnost při dovolené v této zemi.